• (044) 221-58-96 - черговий (цілодобово)

Взяти і зробити

21.12.2015

Взяти і зробити

Пройшли чергові вибори і віра в світле майбутнє у багатьох притупилася: розбиті дороги, сумовиті ЖЕКи, викручені лампочки в під'їзді. Так-так, знаємо, проходили. Але є й серед нас люди, які бачать склянку наполовину повним. Вони самі змінюють обличчя міста: ставлять лавочки, фарбують стіни в переходах і облагороджують сквери.

ІНІЦІАТИВА "Дивовижні"

 

Фото: life.pravda.com.ua

Ці хлопці допомагають облаштовувати під'їзди, лікарні, підземки і сквери, попутно заряджаючи всіх оптимізмом і бажанням мінятися самому. Організація працює в двох напрямках: проводить «Дивовижні тусовки», коли всі бажаючі йдуть, наприклад, розмальовувати перехід на Європейській площі, а також займаються згуртуванням громад. Часто жителі під'їзду незнайомі один з одним, тому рівень довіри дуже низький - його не вистачає на те, щоб разом зробити елементарний ремонт парадного.

Дивовижні спочатку самі організовують у дворі яскравий екшн з елементами суботника, потім запрошують жителів перезнайомитися і приєднатися, консультують з юридичних питань - як впливати на роботу ЖЕКу, побороти бюрократичні моменти. Засновниця ініціативи Марія Насєдкіна на прикладі «дивовижності» показує, як одній людині під силу змінити навколишню реальність - дуже мотивує, так?

ОРГАНІЗАЦІЯ «ПОДОЛЯНОЧКА», ЕКО-ПАРК "Самосад"

 

Фото: hmarochos.kiev.ua

У травні в столиці народилася перша сквер-парк, створений руками волонтерів - «Самосад». До ініціативи на розі Спаської та Волоській було звалище-пустир, після - лавочки, ящики з квітами і забавні скульптури. Як каже організатор ініціативи Ольга Закревська, на перетворення місця зважилися після зустрічі активістів з мером В. Кличком, який дав зрозуміти, що такі проекти в місті вітаються.

Після цього близько сотні киян вклалися грошима, часом або силами, щоб облаштувати на місці пустиря, який, до речі, належить посольству Російської Федерації, затишне зелене простір. Сквер створювався за прикладом «Саду принцес» в Берліні, де немає постійних будівель, а вітається мобільність меблів - в «Самосад», наприклад, лавки у вигляді піддонів, а квіти висаджені не в стаціонарні клумби, а в ящики, які легко переносити з місця на місце.

БОГДАН Гдаля, СПІВТОВАРИСТВО «ЗАТИШНИЙ під'їзд»

 

Фото: dreamkyiv.com

Сам Богдан називає себе вільним художником і каже, що до першого досвіду облаштування простору його підштовхнула «теорія розбитих вікон». Суть її в тому, що безлад і сміття навколо змушують людей більше поглиблювати таке положення, а підтримання чистоти навпаки сприяє цій чистоті. Перевірити гіпотезу Богдан вирішив на своєму під'їзді, який поступово перетворював: спочатку пофарбував вхідні двері, потім придбав урну, щоб флаєра з поштових скриньок не валялися під ногами.

До слова, урни герой купував неодноразово - так, спочатку їх крали, але з часом мешканці звикли до такого маленькому прояву комфорту і почали набувати її за свої гроші. Пізніше Богдан розмалював стіни свого поверхи, ліфт. Зміни і реакція інших людей на них надихнули його на створення спільноти «Затишний під'їзд» у Facebook, де публікуються знімки під'їздів, скверів, прибудинкових ділянок, які реконструювали та облагородили самі мешканці.

ФЕСТИВАЛЬ РОЗВИТКУ МІСТА «СТРУКТУРА»

 

Фестивалів зараз багато і майже всі вони заточені на одне - отримання задоволень. А як щодо користі? А якщо ця користь - ще й для міста? Ініціаторами такого спливаюче фестивалю з розвитку Столиці Став портал DreamKyiv спільно з активістками Мариною Перуновська та Оленою Кравченко. Завдання проекту проста зрозуміла - перетворювати Київ діями самих городян.

Роботу розпочали з бульвару Вернадського і «Дачі Хрущова» на Лук'янівці - тут планують створити публічні простору для відпочинку. Влітку на майданчиках проходили пікніки, толоки і сейле. Приєднатися до проекту може будь-хто, а стежити за його розвитком у форматі реаліті-шоу можна на самому порталі в «Щоденниках дослідників міста».

ІНІЦІАТИВА «МІСТО-САД»

 

Засновники проекту не обмежують себе територіально - свій наступний проект («Сквер Альтмана») вони реалізують у Вінниці. Стежити за розвитком ініціативи можна на їх сторінці в Facebook.

Автор: Ксенія Ніколаєва

Джерело: http://bit.ua

Обслуговування будинків та прибудинкової території

Інженерне обслуговування

Аварійно-диспетчерське обслуговування

Створення ОСББ

Обслуговування ОСББ

ЧЕРГОВИЙ – ЦІЛОДОБОВО (044) 221-58-96

Бухгалтерія (044) -221-56-48

Головний інженер (044) -227-37-98

Паспортист (044) -227-37-98

yk_politekh@ukr.net

 

© ТОВ "УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ "ПОЛІТЕХ". 2015 р.